מאמרים


חיפוש :
בניית תוכנית עסקית לגיוס משקיעים היא אחד השלבים החשובים ביותר בעסק חדש או קיים אשר זקוק לגיוס משאבים בכדי להתקיים או להתפתח. גיוס משקיעים הוא נפוץ מאוד בשנים האחרונות בעיקר עם צמיחתו של תחום הסטראט אפ.

הערכת שווי לחנות מתבצעת לרוב כאשר בעל החנות רוצה למכור את החנות, או כאשר ישנם מספר שותפים ואחד השותפים רוצה למכור את חלקו. ישנן חנויות בתחומים שונים כדוגמת חנות מזון, חנות בגדים, חנות ציוד חשמלי, חנות צעצועים, חנות רהיטים ועוד

הערכת שווי חברה נועד בכדי לקבוע את השווי הכלכלי של חברה מסוימת לפי ההון העצמי של אותה חברה. חישוב ההון העצמי של חברה הוא פשוט כאשר מדובר בחברה ציבורית מאחר ובמקרה כזה כל הנתונים חשופים לציבור.

הערכת שווי עסק מזון נעשית לרוב כאשר רוצים לרכוש או למכור עסק מסוים, ורוצים לקבוע את מחיר המכירה. עסק בתחום המזון יכול להיות מפעל לייצור מזון, מסעדה, בית קפה, מאפייה, דוכן מזון, קיוסק וכו'.

בעת רכישה של כל עסק, גם אם מדובר בעסק קטן או בינוני, נהוג ומקובל לבצע הערכת שווי עסקים קטנים בכדי לדעת האם משתלם לרכוש עסק זה. הערכת שווי עסק קטן מאפשרת לרוכש לדעת האם רכישה זו היא כדאית עבורו מבחינת כלכלית.

הערכת שווי חברות היא בעצם הערכה של השווי הכלכלי של חברה מסוימת, אשר נעשית לרוב במקרים של רכישה או מיזוג חברות. לפני רכישה של חברה מסוימת או מיזוג של שתי חברות, נהוג ונחוץ לקיים הערכת שווי המשקפת את שווי החברה לפי ההון העצמי שלה.

בדיקת כדאיות פרויקטים מקיימים גורמים שונים אשר מעוניינים לדעת אם פרויקט מסוים הוא רווחי טרם תחילתו. לדוגמא, חברה אשר מעוניינת ליזום פרויקט חדש במסגרת פעילות החברה, או משקיע אשר מעוניין להשקיע בפרויקט מסוים.

בדיקת כדאיות לעסק קיים היא בעצם בדיקה המסייעת לדעת האם כדאי לרכוש או להיכנס שותף לעסק קיים. ישנה גם בדיקת כדאיות לעסק חדש, המסייעת ליזם לדעת האם כדאי לו לפתוח עסק מסוים. במקרה כזה, איסוף הנתונים מבוססת יותר על הערכות, בעוד בבדיקה לעסק קיים הנתונים ברובם עובדתיים.

בניית תוכנית עסקית לעסק קטן היא שלב קריטי ומשמעותי בשלבי החיים של העסק. עסק קטן יכול להיות בכל תחום כמעט, מעסקי המזון ועד תחום ההייטק. עם השנים אנחנו רואים עלייה בעסקים הקטנים אשר נפתחים, וכן תמיכה רבה של המדינה ושל גופים אחרים בבעלי עסקים קטנים. קשה מאוד להצליח ולהרוויח הכנסה גבוהה בתור עסק קטן, ולכן כל שלב בהקמת העסק קריטי להצלחתו והכנסותיו בעתיד.

כתיבת תוכנית עסקית היא הצעד הראשון ואולי החשוב ביותר בהקמה של עסק חדש. תוכנית עסקית היא בעצם מסמך המפרט באופן מקצועי ותמציתי את העסק אשר אתם מתכוונים להקים, מבחינה כלכלית, ארגונית, וכו'. תוכנית עסקית משמשת בעלי עסקים ויזמים להצגת העסק החדש למשקיעים, שותפים ולקוחות פוטנציאליים. לכן התוכנית העסקית חייבת להיות כתובה באופן מקצועי ומנוסה בכדי לשכנע את כל הגורמים הללו בהצלחה העתידית השל העסק.

כלכלת משפחה בעידן השפע של היום הפכה להיות משימה קשה מאי פעם. ניהול ומעקב אחר כספי המשפחה הוא דבר מורכב שלא כל אחד יודע איך לנהל אותו. מעקב אחרי הלוואות, ריביות, תשלומים, כרטיסי אשראי, חסכונות, משכנתא מצריך הבנה והתמדה.

לגיל שבו מתחילים לחסוך לפנסיה השפעה עצומה על גובה הקצבה החודשית בבוא היום. "כלכליסט" מגיש: מה לבדוק כדי להגיע לפנסיה עם מספיק כסף בכיס. לקראת הוועידה המרכזית לחיסכון פנסיוני ב-9 בדצמבר

לאילו מסלולי פנסיה אפשר להצטרף, איפה משלמים יותר, איך לקרוא את האותיות הקטנות ועל אילו סעיפים חייבים להתעקש: הדברים שצריך לשים לב אליהם בשעה שמצטרפים לחיסכון

בעוד שחוסך בפוליסת ביטוח יודע בכל רגע כיצד בדיוק תחושב הקיצבה שלו בעת שיפרוש, חוסך בקרן פנסיה לא יוכל לדעת זאת גם אחרי שיפרוש. הייתרון הזה של פוליסות הביטוח, נשחק במשך השנים. האם הוא יישמר לאורך זמן?

בניית אתרים 2all